EN

180ТЦ поликтон - Детали

Вашата моментална позиција: Дома>Производи>Навлака за удобност и јорган>180ТЦ поликтон

Елегантен дизајн на цврста боја за крпеница, прилагодено поставување на поликотонски ватиран комфор за ладилници-KS1562

Опис на производот

Polycotton : Се прави од мешавина со долги спојувани од памук и полиестер за совршен баланс на мекост и јачина. Меко и лесно чувство, ви даваат најудобно искуство!

Во собата се вклучени:
(1) Удобен + рамен лим + вграден лист + перница + перница + перница
(2) Удобност + кревет здолниште + перница + перница
(3) Удобен + рамен лим + перница
(4) Може да се комбинира според вашите барања

Сертификација: Oeko-Tex заверен

Ткаенина: 100% Памук, Поликотон, микрофибер (Како ваше барање)

Модел: Цврста боја, крпеница, вез, печатена

Димензии на големина: Обичај

опции за боја
 • 被子 20-1Мокасин
 • 被子 20-2Лимон Кифон
 • 被子 20-3БланширанАлмонд
 • 被子 20-4PeachPuff
 • 被子 20-5SandyBrown
 • 被子 20-6лаванда
 • 被子 20-7Браун
 • 被子 20-8Светло сива
 • 被子 20-9ЛавандаБлашун
 • 被子 20-10Брегот на Слоновата
Распрашува
 • Добро-ДЕЛИГЕН

  Елегантни отпечатоци - активни ткаенини за бои и со везење, нашата колекција нуди најнов изглед и визуелен ефект.

 • ДОБРО НАПРАВЕН

  Најновиот стил и направен со врвен изработка од најдобрите текстилни занаетчии во Кина.

 • ЧИСТ И ЕКО-ПРИЈАТЕЛСКО

  Оке-текс сертифицирана и зелена заштита на животната средина, природна здравствена заштита - мека кожа.

 • ПЕРКАЛЕ

  Сакан по мек квалитет, нежен, дише, сите наши постелнини се ткаени со сите квалитетни ткаенини.

 • Опис на производот

 • Информации за производот

 • НАШЕТО СЕРТИФИКАТ

 • Често поставувани прашања

 • распрашува

Опис на производот

Polycotton : Се прави од мешавина со долги спојувани од памук и полиестер за совршен баланс на мекост и јачина. Меко и лесно чувство, ви даваат најудобно искуство!

Во собата се вклучени:
(1) Удобен + рамен лим + вграден лист + перница + перница + перница
(2) Удобност + кревет здолниште + перница + перница
(3) Удобен + рамен лим + перница
(4) Може да се комбинира според вашите барања

Сертификација: Oeko-Tex заверен

Ткаенина: 100% Памук, Поликотон, микрофибер (Како ваше барање)

Модел: Цврста боја, крпеница, вез, печатена

Димензии на големина: Обичај

Информации за производот
Име на предметот:Елегантен дизајн на цврста боја за крпеница, прилагодено поставување на поликотонски ватиран комфор за ладилници-KS1562
материјал:180ТЦ поликотон
Достапни се и други видови материјал.
Спецификација за големинаЕДИНСТВО: 1PC Удобност: 180х240см (пополнување 300GSM) + 1PC рамна плоча: 120x200 + 35cm + 1PC Перница за перница: 50x75 + 5cm + 1PC Перница за перници: 50x75cm + 1PC Перница со пополнување: 45x45cm + 1PC Deco. Перница со пополнување: 30x50cm
ДОБРА: 1PC Удобност: 260х240см (пополнување 300GSM) + 1PC поставен лист: 200x200 + 35cm + 2PC Перница за перница: 50x75 + 5cm + 2PC Перница за перници: 50x75cm + 1PC Перница со пополнување (380g): 45x45cm + Перница со полнење (1g): 320x30cm
(Парчиња и големини се изборен.)
Пакување:ПВЦ торба со единечна обвивка + Вметнување картичка, внатрешна со картон, надворешна со стандарден картонски извоз
 Тоа би можело да биде прилагодено за супер маркет, трговија на големо, продавница за подароци и многу други продажни канали.
MOQ:150 сетови по дизајн по боја
Количина на оптоварување1x40HQ: 730 Сетови
Примерок слободен
Начин на плаќање:Депозит на Т / Т 30%, 70% пред копија од Б / Л; Л / Ц
Време на испорака:Околу 60 дена по депозитот од 30%
Порта за испорака:Шангај (главно), Шенжен, Нингбо и кое било друго пристаниште во Кина


НАШЕТО СЕРТИФИКАТ

Често поставувани прашања
П: Како можете да го гарантирате квалитетот на производството?
О: Имаме КК тим со искуство од 15 години и строго контрола на квалитетот на системот во нашиот процес на производство. Инспекцијата од третиот дел е прифатлива.
Q: Кое е времето за испорака?
О: Нормално 30-60 дена откако ќе ја потврдиме нарачката, но може да се преговара врз основа на количината на нарачката и распоред на производство.
Q: Може ли да земам пример и како?
О: Можеме да обезбедиме бесплатни примероци и да ги испратиме во рок од 5-7 дена од меѓународниот експрес.
П: Кои информации треба да дадам ако сакам да добијам понуда? 
О: Големина, материјал, пополнување (ако има), пакет, количина Ве молиме, испратете ни неколку слики на дизајн за да проверите дали е можно
.
П: Која ткаенина можете да ја понудите?
О: Обично снабдуваме микрофибер, поликотон
,100% памук,tencel, jacquard, chenille и bamboo.
П: Што е вашиот MOQ?
О: 800 комплети по дизајн за прилагодени печатени дизајни.50 сетови по дизајни за нашите порибено печатени дизајни. 500 сетови по боја за прилагодени цврсти бои.50 комплети по боја за нашата зачувана боја.
П: Колку дизајни за чипка за вез, што имате?
О: Имаме повеќе од 1000 различни дизајни за чипка од вез.
П: Дали присуствувате на некој саем?
О: Да, присуствувавме на Саемот Кантон и Саемот во Франкфурт Хаимекстил секоја година.
П: Дали сте член на Алибаба?
О: Да, ние сме златни снабдувачи на Алибаба од 2006 година.
П: Ако дојдам да ја посетам вашата компанија, дали може да помогнете да го испратите писмото за покана?
О: Сигурно, само испратете ми копија од пасош. 


Испраќам барање